28 Ocak 2016 Perşembe

Kimler YouTube İzlenme Satın Alır?

Bir çok kişi izlenme satın almak konusunda kararsız kaldığında bu soruyu kendine sorar. Kim izlenme satın alıyor? Ben neden alayım?

Bu soruların cevabını bu makalemizde verdik.

kimler youtube izlenme satın alır? izlenme satın almak güvenli midir?
Kimler neden youtube izlenme satın alır?Sanatçılar, ürün tanıtımı ve satışı yapan şirketler, e-ticaretle ilgilenen siteler başta olmak üzere ana gelir kaynağı AdSense dışında olan kişilerin tamamına yakını izlenme satın almaktadır. Çünkü videolarının yüksek kitlelere ulaşmış olması potansiyel müşteriler/hayranlar için önemli bir güven unsurudur.

Videoların izlenme sayılarını yükseltmek için reklamlara binlerce dolar saçmak yerine en mantıklı ve ekonomik yol tabi ki YouTube izlenme satın almaktır. Bunu bilen kişiler de düzenli olarak YouTube izlenme paketi satın almaktadır.

Özellikle kanalını partner programlarına dahil etmek isteyen YouTuberlar tarafından çokça kullanılan bir yöntemdir.

İzlenme satın alınan videoların doğal yollarla izlenme sayısı arttırılmış videolardan hiçbir farkı olmadığını söylemekte fayda var.

Müşterinin isteğine bağlı olarak bazı siteler satın alınan izlenmeleri yavaş ya da hızlı gönderebilmektedir. Böylece satın alınan izlenmeler tamamen doğal görünümünde olurlar bu da kimsenin videoya izlenme satın alındığını anlamamasını sağlar. TeknoPital’i tavsiye ediyorum.

Kullanıcılardan en çok aldığımız sorulardan birisi de: “YouTube izlenme satın almak yasal mıdır” sorusudur. Kullanıcılarımızı bekletmemek için bu makalede kısaca cevaplamakta fayda var.


YouTube izlenme satın almak tamamen yasaldır. Çünkü sizin videonuzu gerçek kişiler izliyor. Doğal izlenmeden tek farkı sizin videonuza ulaşma biçimlerinin farklı olmasıdır, doğal yollarla arttırılan bir videoyu izleyen kişiler genelde arama sonuçları, sosyal medya paylaşımları gibi referans kaynaklarından sizin videonuzu bulup izlerler. Satın alınan izlenmelerde ise kişiler belli bir amaç doğrultusunda sizin videonuzu izlerler. 

Yani ortada yasadışı bir durum söz konusu değildir. Tabi ki bu işi spam/hack/bot yollarıyla yapan kişiler de vardır ama güvenilir sitelerden yaptığınız alışverişlerde böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder